top of page
european-style-roman-column.jpg

רשלנות רפואית

Pregnancy

רשלנות רפואית בהיריון ולידה

הרפואה והטכנולוגיה המתקדמות מאפשרות לרופאים לאתר מומים מולדים רבים יותר מבעבר ולגלות מבעוד מועד את הסיכוי ללדת ילד חולה או בעל מום. על הרופאים למלא אחר הוראות והמלצות "האיגוד הישראלי למיילדות וגניקולוגיה" ולבדוק את היולדת והעובר על פי פרמטרים מחייבים. 

ישנן שאלות רבות אותן יש לשאול ככל ונולד לך ילד חולה או בעל מום. 

שאלות רבות עליהן אנו שמים דגש וכחלק מאותן שאלות אנו נבדוק האם הרופא פעל כפי שרופא סביר היה צריך לפעול בנסיבות המקרה? האם הרופא שערך את הבדיקות לא זיהה מום שצריך היה לזהות בזמן בו ערך לך בדיקת שקיפות עורפית או סקירת מערכות?  האם הרופא לקח בחשבון את העבר הרפואי של משפחתך? האם הרופא הציע בדיקות שצריך היה להציע לאור מצבך בזמן ההיריון? 

ככל והרופא לא פעל כפי שמצופה היה ממנו לפעול, ייתכן ומגיע לך ולבנך פיצוי רחב ומשמעותי ביותר אשר יוכל לעזור לבנך בכל תחומי חייו בהתמודדות עם מצבו הרפואי.     

רשלנות רפואית במחלות וניתוחי לב

בתביעות רבות שהגיעו למשרדנו ניתן פיצוי גבוה במיוחד מחברות הביטוח במקרים בהם ניתן טיפול רשלני. לאור העובדה שלב האדם הוא שריר מרכזי וקריטי כל טעות קטנה כגדולה יכולה לגרום לנכות קשה וסבל רב כפועל יוצא מאותה רשלנות. במסגרת הבדיקות עם צוות המומחים של משרדנו אנו נבחן האם הוצעו כל האלטרנטיבות לחולה בטרם הטיפול, האם נבדקה ההיסטוריה הרפואית של החולה והאם הפרוצדורה הרפואית בוצעה כפי שצריכה הייתה להתבצע על פי הפרקטיקה הרפואית, האם הוסברו כל הסיכונים, יחד עם צוות המומחים שעובד עם משרדנו, אנו נעבור על התיעוד הרפואי וכן על החלופות האפשריות שצריכות היו להתבצע במקרה הנדון ונדע לבחון האם המקרה הספציפי שלך נכנס תחת הקטגוריה של רשלנות רפואית ובגינו נוכל להשיג עבורך פיצוי מקסימלי להתמודד עם נזקי הרשלנות.

surgeons-wearing-surgical-loupes-while-performing-operation.jpg
surgeons-performing-operation-operation-room.jpg

רשלנות  רפואית בשל ניתוחי קיצורי קיבה (בריאטריה)

למשרדנו ניסיון רב בתחום הבריאטריה, ניתוחים לקיצורי קיבה תופסים מקום מרכזי בחיינו ואנו חשופים לרשלנות רבה היכולה להגיע עד לכדי מוות. לרוב מתבצעים ניתוחי קיצורי הקיבה במטופלים עם השמנת יתר חולנית כאשר דרכים אחרות שנעשו בטרם הניתוחים לא הועילו. הטכניקה המוכרת ביותר כיום היינה ניתוח ה"שרוול". מועמד לניתוח בריאטרי צריך לענות על מספר קריטריונים חשובים בהם BMI יותר מ40 או יותר מ-35 ללא מחלות נלוות עם גורמי סיכון, תפקודי כבד וכליות ובלוטת התריס ועוד. כמו כן עליך לעבור וועדה רב מקצועית לאישור הניתוח.

ישנן בדיקות רבות ונרחבות שיש לבחון בטרם הגשת תביעה מהסוג הנ"ל וצוות המומחים של משרדנו יסקור את התיעוד הרפואי והטיפולים המתקנים שבוצעו (ככל ובוצעו), בנוסף יבחן צוות משרדנו האם נעשו הבדיקות הטרום ניתוחיות כהלכה. 

ככל והמקרה שלך עולה כדי רשלנות רפואית נדע למצות עד תום את זכויותייך ולהביא למקסימום פיצוי.

רשלנות ברפואת שיניים

רשלנות רפואית בטיפול שיניים יכולה להותיר נזקים רבים ולגרום לעלויות והוצאות כספיות גבוהות מאוד. ישנם מקרים רבים בהם הרופאים מתעלמים מסימני אזהרה ואינם מבצעים את מלוא הבדיקות הנדרשות בטרם התחלת טיפול השיניים ובכך נפגמת תוכנית הטיפול או הטיפול המבוצע בפיו של המטופל. אנו נבדוק עבורך האם קיימים ליקויים באבחנות, ליקויים בטיפול ובתוכנית הטיפול, האם בוצעו מלוא הבדיקות הנדרשות בטרם ביצוע טיפול השיניים, האם קיים ליקוי בטיפול הכירורגי (עקירות והחדרות שתלים), האם קיים ליקוי בטיפול המשקם, האם השיניים או השתלים שהותקנו מתאימים למבנה האנטומי, האם הייתה קיימת הזנחה של היגיינת הפה של המטופל, האם היו כשלים בניתוחים שבוצעו למטופל והאם קיימת למטופל פגיעה עצבית בעקבות טיפולי השיניים. 

בעבר, עורכי הדין במשרדנו ייצגו רופאי שיניים רבים ולכן הם בקיעים בתחום ובקווי ההגנה של חברות הביטוח ורופאי השיניים, צוות המשרד יחד עם מומחים בתחום רפואת השיניים יסקרו את התיעוד הרפואי הרלוונטי ויבחנו את פרטי המקרה והאם הוא עולה כדי רשלנות רפואית, ככל והמקרה עולה כדי רשלנות רפואית, צוות המשרד ידאג להביא למקסימום פיצוי בגין הנזקים שבוצעו כתוצאה מאותה רשלנות.

Dental x-ray
cancer-patient-resting.jpg

רשלנות רפואית בטיפול במחלת הסרטן

מחלת הסרטן מתחילה בתהליך אבחון הכולל איתור תסמינים אשר יכולים להעיד על המחלה, תשאול של החולה וביצוע בדיקות קליניות. קיימת חשיבות רבה מאוד באבחון וגילוי מוקדם של המחלה וזאת על מנת לתת את הטיפול הנכון והמיטבי לחולה אשר יגרום למינימום נזקים ארוכי טווח בנוסף, לאבחון המחלה בזמן השפעה מכרעת על סיכויי ההישרדות של המטופל ושימור תוחלת החיים. בנוסף, קיימת חשיבות רבה להפניית המטופל לבדיקות תקופתיות ואיתור גורמי סיכון למחלת הסרטן אצל המטופל. כמו כן, לזיהוי סוג המחלה ודרגתה ישנה משמעות מכרעת על סוג הטיפול שניתן לחולה ואיכות חייו.

רשלנות רפואית בטיפול ואבחון מחלת הסרטן יכול להופיע במספר מקרים: רשלנות רפואית באי מתן התייחסות לתלונות ותסמינים אשר יכולים להעיד על המחלה, התעלמות הצוות הרפואי מנתוניו של המטופל (גיל, מקרים דומים במשפחה וכו'), איחור ועיכוב בהפניית המטופל לבדיקות נדרשות, פענוח ואבחון שגוי של הבדיקות ההדמייתיות או הפולשניות המבוצעות למטופל, זיהוי שגוי של סוג המחלה ובטיפול שניתן לחולה ומקרים נוספים שבהם מתרשל הצוות הרפואי בטיפול שניתן לחולה.

למשרדינו אך לאחרונה הגיעו מספר מקרים בהם לאחר לקיחת פתולוגיה אובחן סרטן וכתוצאה מכך נכרת שד של לקוחת משרדינו ומספר חודשיים לאחר הכריתה התגלה כי איננה חולה בסרטן אלא במחלה אחרת ונדירה אותה היו צריכים הפתולוגים לזהות.  

למשרדנו ניסיון רב בניהול תיקי רשלנות רפואית בטיפול ואבחון במחלת הסרטן. בעבר, עורכי הדין במשרדנו ייצגו רופאים, בתי חולים וחברות ביטוח. 

כחלק מהטיפול בתיק אנו נעשה הכל על מנת להביא למקסימום פיצוי בגין הנזקים שבוצעו כפועל יוצא מאותה רשלנות.

רשלנות רפואית במהלך ניתוחים (כירורגיה)

רשלנות רפואית בתחום הכירורגיה ישנם מספר נקודות זמן מכריעות לצורך ביסוס עילת תביעה:

1. הסכמת המטופל לביצוע הפרוצדורה הניתוחית (כירורגית) וקבלת הסברים מספקים על מהות הפעולה, הסיכונים הקיימים בביצוע הפעולה והסיכויים להצלחתה וכן, דרך סיכוי ההחלמה של הפרוצדורה הניתוחית.

2. השלב הטרום ניתוחי- רשלנות המתבטאת בהתוויה לא נכונה לביצוע הניתוח, אפשרות לביצוע ניתוח שמרני בטרם ביצוע הפרוצדורה הכירורגית.

3. רשלנות בביצוע הניתוח עצמו- ביצוע הניתוח באיחור וכתוצאה מכך נגרם נזק למטופל, השארת חפצים או גופים זרים בגוף המטופל, ביצוע הניתוח או הפרוצדורה באיבר שונה, חוסר ערנות באשר לפרוצדורה וביצוע כשלים במהלך הניתוח. 

רשלנות רפואית בתחום הכירורגי יכולה להוביל לפגיעה קשה למטופל ולגרימת נזק לכל אורך חייו של המטופל וכן פגיעה קשה באיכות חייו. למשרדינו ניסיון רב בתחום וניסיון מוכח עם פיצוי מקסימלי הניתן בתיקים דומים. 

surgeons-interacting-with-each-other-operation-room (1).jpg
cardiologists-doctor-plays-auscultation-with-kid.jpg

רשלנות רפואית ברפואת המשפחה והילדים

רופאי המשפחה והילדים הם הראשונים אשר נפגשים עם המטופל ממש בתחילת מחלתו כאשר אליהם מופנות התלונות הראשונית שבאמצעותן אפשר לבחון, לחשוד, לשלול ולבדוק ממה סובל המטופל- וככאלו הם הראשונים בשרשרת הטיפול ולכן האבחנות וההמלצות שניתנות על ידם חשובות מאוד. רשלנות רפואית של רופאי המשפחה והילדים מתבטאת לרוב באי ביצוע בירור מעמיק ומקיף למטופל ובאי הפניית המטופל לבדיקות הנדרשות לצורך בירור מצבו הרפואי. כידוע, אבחון מוקדם של מחלה יכול להשפיע עד מאוד על סיכויי ההחלמה ועל סיכויי ההישרדות של המטופל. 

רבות התביעות המוגשות לבתי המשפט בהן ישנן טענות על טיפול רופאי המשפחה ורופאי הילדים על היעדר אבחון המחלה בזמן או היעדר ביצוע בירור מעמיק ומקיף למטופל. לאחרונה הוגשה ע"י צוות המשרד דרישת תשלום לחברת הביטוח בגין היעדר אבחון של מחלת סרטן המעי וזאת חרף תסמינים בולטים אשר היו צריכים לגרום לרופאת המשפחה להפנות לכל הפחות לרופא מומחה בתחום.

bottom of page